Kategorie
Ubezpieczenia

Ubezpieczenie Dom+

Szeroki i elastyczny zakres ochrony

Umowa obejmuje skutki działania 19 rodzajów zdarzeń losowych, takich jak powódź, deszcz nawalny, napór śniegu, osuwanie się ziemi czy pożar. Można ją rozszerzyć o opcję kradzieży z włamaniem, rabunek i dewastację.

Dla kogo?

Dla każdego, kto chce elastycznie określać zakres swojej ochrony i płacić tylko za opcje, których rzeczywiście potrzebuje.

Dlaczego warto?

Ubezpieczeniem Ubezpieczeniem mogą być objęte: dom jednorodzinny (albo letniskowy) a także garaż lub inny budynek stojący na posesji, ogrodzenie posesji albo lokal mieszkalny (albo stałe elementy lokalu mieszkalnego). Ochroną mogą być objęte też ruchomości domowe. Ubezpieczenie obejmuje aż 19 różnych zdarzeń, a dodatkowo może zostać rozszerzone o odpowiedzialność za kradzież z włamaniem, rabunek i dewastację.

Atrakcyjne zniżki dla ostrożnych klientów

Nawet 30% za alarm z monitoringiem, aż 20% za drzwi przeciwwłamaniowe z certyfikatem. 10% za zabezpieczenia okien np. szyby przeciwwłamaniowe czy kraty. Na 10% upustu mogą też liczyć mieszkańcy budynków wielorodzinnych lub osiedli domów jednorodzinnych z całodobowym dozorem. Takie atrakcyjne zniżki oferujemy klientom, którzy dobrze dbają o swoje mienie.

Dla kogo?

Dla każdego, kto dba o swoje mienie i dzięki temu może oszczędzić na składkach za ubezpieczenie.

Dlaczego warto?

Jeśli posiadasz dobre zabezpieczenia, możesz płacić niższe stawki za swoją polisę. Im są one lepsze, tym większe zniżki, np.:

 • system alarmowy z monitoringiem i interwencją patrolu ochrony – 30%,
 • całodobowy dozór domu lub lokalu – 30%,
 • drzwi przeciwwłamaniowe z certyfikatem – 20%,
 • kraty, rolety przeciwwłamaniowe w oknach – 10%,
 • całodobowy dozór osiedla lub budynku wielorodzinnego -10%.

Jeśli w ostatnich latach nie zgłaszałeś szkód, Twoje zniżki mogą dodatkowo sięgnąć do 20%.

Ważne! Oszacuj wartość swoich ruchomości za pomocą Wartomierza, a otrzymasz dodatkową 20% zniżkę na polisę Warty!

Odszkodowanie wystarczające na zakup nowych rzeczy

Odszkodowanie za zniszczone mienie jest wyliczane według kosztów zakupu nowych przedmiotów. Czy wiesz, ile rzeczywiście są warte posiadane przez Ciebie rzeczy? Policz, korzystając z nowej aplikacji: wartoMIERZ!

Dla kogo?

Dla każdego, kto chce dobrze zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

Dlaczego warto?

Dzięki temu rozwiązaniu możesz odkupić sobie nowe rzeczy w miejsce utraconych lub wykonać remont zniszczonego domu czy mieszkania. Oczywiście pokrywamy tylko koszty odkupienia rzeczy podobnej jakości czy remontu domu w standardzie, w jakim był on przed szkodą. Jeśli więc miałeś na zalanej podłodze panele, nie oczekuj, że pokryjemy koszty położenia podłogi z dębowych desek. Istotny jest też wiek ubezpieczonej nieruchomości. Gwarantujemy wypłatę odszkodowania według kosztów zakupu nowych rzeczy, jeśli były one nie starsze niż:

 • 50 lat w przypadku domu, garażu, innego budynku,
 • bez limitu wieku w przypadku instalacji, urządzeń technicznych, ogrodzenia, stałych elementów,
 • bez limitu wieku w przypadku ruchomości (meble, sprzęt AGD/RTV, przedmioty codziennego użytku).

Ważne! Z naszych doświadczeń wynika, że ustalone przez klientów sumy ubezpieczenia okazują się często zbyt niskie. W efekcie wypłacone odszkodowanie nie wystarcza na odkupienie posiadanych ruchomości. Skorzystaj z wartoMIERZA i oszacuj jaka jest realna wartość Twoich rzeczy.

Pomoc w razie problemów nie tylko z mieszkaniem

Pakiet assistance zawarty w Warta Dom Plus gwarantuje szeroki zakres pomocy w razie problemów w życiu codziennym. Obejmuje ona nie tylko ewentualne kłopoty związane z mieszkaniem, ale też nieszczęśliwym wypadkiem domowników.

Dla kogo?

Dla każdego, kto chce mieć pewność uzyskania pomocy w razie jakichkolwiek kłopotów związanych z mieszkaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem.

Dlaczego warto?

Dzięki pakietowi usług assistance zawartemu w Warta Dom Plus będziesz mógł liczyć na:

 • Pomoc interwencyjną – na przykład w razie pęknięcia rury – pomoc hydraulika; zbicia szyby przez złodzieja czy wiatr – pomoc szklarza. Lista 7 specjalistów obejmuje też technika urządzeń grzewczych, elektryka, dekarza, stolarza czy ślusarza.
 • Pomoc w razie zatrzaśnięcia drzwi – w każdym wariancie ubezpieczenia Warta Dom Plus, gwarantujemy pomoc ślusarza w razie zacięcia się zamka, jego uszkodzenia czy utraty kluczy. Pomoc obejmuje też przypadki awarii alarmu.
 • Organizację przeglądu instalacji gazowej i elektrycznej
 • Pomoc po wypadku – w razie nieszczęśliwego wypadku zorganizujemy i pokryjemy koszty wizyty lekarskiej.
 • Dostęp do infolinii medycznej – na której przez całą dobę będziesz mógł porozmawiać z lekarzem jak zachować się w przypadku wystąpienia objawów choroby oraz uzyskać informację o lekach, ich działaniu, interakcji z innymi środkami, przeciwwskazaniach, dawkowaniu i zamiennikach.
 • Wsparcie w razie szkody (np. pożar, zalanie)- w postaci m.in. organizacji i pokrycia kosztów dozoru mienia, transportu ocalałego mienia, transportu ubezpieczonego, zakwaterowania ubezpieczonego w hotelu w przypadku gdy w wyniku szkody dom jednorodzinny/lokal nie nadaje się do dalszego zamieszkiwania

Dobra ochrona na wypadek burzy

Ubezpieczenia mieszkaniowe Warty w standardzie obejmują szkody powstałe w czasie burzy. Co ważne, Warta wypłaci odszkodowanie nie tylko w przypadku zniszczenia mienia w wyniku bezpośredniego uderzenia pioruna. Polisa obejmuje również zniszczenie sprzętu elektronicznego czy elektrycznego w wyniku tzw. przepięcia.

Dla kogo?

To ubezpieczenie dla każdego, kto ma w domu dużo sprzętu elektrycznego czy elektronicznego.

Dlaczego warto?

Z danych Warty wynika, że bezpośrednie uderzenie pioruna w ubezpieczone mienie stanowi podstawę do zaledwie 10% zgłoszeń szkód. Reszta, to tzw. szkody przepięciowe. To sytuacje w których na skutek wyładowania atmosferycznego następuje nagły wzrost napięcia w instalacji elektrycznej. Wtedy zniszczeniu ulegają sprzęty elektryczne czy elektroniczne. Dlatego też, szczególnie ważne jest, żeby mieć dobre ubezpieczenie na wypadek burzy. Zarówno Warta Dom Plus, jak i Warta Dom Komfort Plus, obejmują obydwa rodzaje szkód już w ramach standardowej umowy. Nie trzeba więc dopłacać, żeby mieć kompleksową ochronę na wypadek pioruna. Zaletą oferty Warty jest nie tylko pełna ochrona, ale też prostota likwidacji takich szkód. Można je zgłaszać telefonicznie lub on-line przez specjalny formularz na stronie www.warta.pl. Dodatkowo w wielu wypadkach likwidator Warty może zastosować uproszczoną procedurę. Oznacza to, że uszkodzonych urządzeń nie musi oglądać rzeczoznawca Warty. Wystarczy ekspertyza przygotowana na prośbę klienta przez dowolny zakład naprawczy. W takich wypadkach odszkodowanie jest wypłacane po dosłaniu rachunku za naprawę lub zakup nowego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *